Strona główna

Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej tradycyjne już organizuje rozgrywki Pucharu Starostów. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem i do zgłaszania się chętnych zespołów (klasa Okręgowa obligatoryjnie). Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub fax 84 638-62-40; (Regulamin został również przesłany do wszystkich klubów i lokalnych mediów mailem).

 


powiat bigorajski powiat hrubieszowski  powiat tomaszowskipowiat zamojski

 

REGULAMIN

o Puchar Starosty na szczeblu powiatu będącego

jednocześnie eliminacjami do Pucharu Polski

na szczeblu działania ZOZPN

 

1. Udział biorą wszystkie zgłaszające się drużyny ( zgłoszenie drużyn w ZOZPN do 30 czerwca 2020 r.). Losowanie par odbędzie się dnia 2 lipca 2020 r. (czwartek) o godz. 09:30 w siedzibie ZOZPN. Terminy rozgrywek w poszczególnych powiatach zostaną ustalone po zgłoszeniu zespołów. Wstępny termin rozpoczęcia rozgrywek to 4/5 lipca lub 11/12 lipca 2020 r. (wszystko zależy od zgody na grę przez GIS).

2. Rozgrywki w powiatach rozpoczną się 4/5 lipca lub 11/12 lipca 2020 r. z udziałem wszystkich zgłoszonych drużyn bez występu na tym etapie drużyn IV ligi.

3. Mecze rozgrywane będę systemem pucharowym.

4. Rolę gospodarza pełnić będzie drużyna z niższej klasy rozgrywkowej (jeżeli zespół jest beniaminkiem danej klasy to wtedy też jest gospodarzem), przy równej klasie rozgrywkowej - losowanie.

5. Uprawnionymi do rozgrywek pucharowych są zawodnicy uprawnieni do rozgrywek ligowych na sezon 2019/2020.

6. W meczu pucharowym w całej kadrze zespołu może być czterech zawodników tzw. „testowanych", którzy jednocześnie mogą znajdować się na boisku.

a) obowiązują zmiany powrotne zgodnie z Przepisami Gry w Piłkę Nożną.

b) zawodnicy testowani mogą być zgłoszeni tylko w jednej drużynie (jeżeli zagra w jednym klubie nie ma prawa uczestniczyć w rozgrywkach innej drużyny pod rygorem walkowera)

c) w drużynach niezrzeszonych nie mają prawa uczestniczyć zawodnicy uprawnieni na sezon 2019/2020 do jakiegokolwiek klubu pod rygorem walkowera.

d) w meczach z drużyną niezrzeszoną, a także taką, która zacznie rozgrywki od sezonu 2020/2021 będzie obowiązywała zasada sprawdzenia tożsamości dokumentów obu drużyn przez sędziego głównego zawodów.

e) w drużynach, które zaczną rozgrywki od sezonu 2019/2020, a są zrzeszone w PZPN, LZPN i ZOZPN występują na listę podpisaną przez Prezesa Klubu.

f) z uwagi na panujące warunki atmosferyczne podczas zawodów(wysokie upały, ewentualnie ciemności, drugi mecz na tym obiekcie), sędzia zmienia na wniosek obu kapitanów drużyn czas gry jednakże nie krótszy niż 2x35 minut.
g) w przypadku remisu po regulaminowym czasie gry sędzia zarządza serię rzutów karnych: (analogicznie jak w Przepisach Gry).

7. Orzecznictwo dyscyplinarne do wszystkich uczestników meczów pucharowych należy do WD ZOZPN.

8. Mecz finałowy o puchar starosty może być rozegrany w ramach powiatowej imprezy (np. dożynki) w terminie do 02 sierpnia 2020 r. Wyznaczenie miejsca i terminu należy do danego Starosty.

9. Termin meczu finałowego musi być znany na 2 tygodnie przed rozpoczęciem nowego sezonu rozgrywkowego w ZOZPN.

10. Koszty organizacji meczów przez gospodarzy i gości jak w rozgrywkach ligowych.

11. Rozgrywki o puchar starosty odbywać się będą w oparciu o:

a) Regulamin Klas Okręgowych, Klasy A i Klasy B na terenie LZPN.

b) Regulamin Rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu ZOZPN.

c) Przepisy Gry w Piłki Nożną wyd. 2019/2020 r. ze zmianami od 1 lipca 2019 r.

12. 4 drużyny (zdobywcy pucharu starosty) oraz drużyny IV i III ligi wezmą udział w dalszych rozgrywkach Pucharu Polski wg zasad ustalonych przez Komisji ZOZPN.

13. Wpisowe w wysokości 200 zł (dwieście złotych) od drużyn nie zgłoszonych w ZOZPN.

14. Interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Komisji Gier ZOZPN.