Strona główna

Oddział LZPN w Zamościu tradycyjne już organizuje rozgrywki Pucharu Starostów. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem i do zgłaszania się chętnych zespołów (klasa Okręgowa obligatoryjnie-obowiązek dotyczy również drużyn, które spadną z IV ligi i zespołów, które awansują z klasy A). Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; (Regulamin został przesłany do wszystkich klubów emailem).


powiat bigorajski powiat hrubieszowski  powiat tomaszowskipowiat zamojski

 

REGULAMIN

o Puchar Starosty na szczeblu powiatu będącego

jednocześnie eliminacjami do Pucharu Polski

na szczeblu działania Oddziału LZPN w Zamościu

 

1. Udział biorą wszystkie zgłaszające się drużyny ( zgłoszenie drużyn w Oddziale LZPN w Zamościu do 29 czerwca 2022 r.). Losowanie par odbędzie się dnia 30 czerwca 2022 r. (czwartek) o godz. 10:00 w siedzibie O/Zamość. Terminy rozgrywek w poszczególnych powiatach zostaną ustalone po zgłoszeniu zespołów. Wstępny termin rozpoczęcia rozgrywek to 16/17 lipca 2022 r.

2. Rozgrywki w powiatach rozpoczną się 16/17 lipca lub 23/24 lipca 2022 r. z udziałem wszystkich zgłoszonych drużyn bez występu na tym etapie drużyn IV ligi (po spadkach i awansach za sezon 2021/2022). Dwóch zwycięzców Pucharu Starostów rozegra między sobą mecz (para zostanie wylosowana ze zwycięzców czterech powiatów), a zwycięzca tego meczu i pozostałych dwóch mistrzów pucharu starostów awansuje do 1/4 Pucharu Polski. Gospodarzem meczu, którego zwycięzca awansuje do 1/4 PP będzie drużyna z niższej klasy rozgrywkowej, a w przypadku tej samej klasy zadecyduje losowanie".

3. Mecze rozgrywane będę systemem pucharowym.

4. Rolę gospodarza pełnić będzie drużyna z niższej klasy rozgrywkowej (jeżeli zespół jest beniaminkiem danej klasy to wtedy też jest gospodarzem), przy równej klasie rozgrywkowej - zadecyduje losowanie.

5. Uprawnionymi do rozgrywek pucharowych są zawodnicy uprawnieni do rozgrywek ligowych na sezon 2021/2022.

6. W meczu pucharowym w całej kadrze zespołu może być czterech zawodników tzw. „testowanych", którzy jednocześnie mogą znajdować się na boisku.

a) obowiązują zmiany powrotne zgodnie z Przepisami Gry w Piłkę Nożną.

b) zawodnicy testowani mogą być zgłoszeni tylko w jednej drużynie (jeżeli zagra w jednym klubie nie ma prawa uczestniczyć w rozgrywkach innej drużyny pod rygorem walkowera)

c) w drużynach niezrzeszonych nie mają prawa uczestniczyć zawodnicy uprawnieni na sezon 2021/2022 do jakiegokolwiek klubu pod rygorem walkowera.

d) w meczach z drużyną niezrzeszoną, a także taką, która zacznie rozgrywki od sezonu 2022/2023 będzie obowiązywała zasada sprawdzenia tożsamości dokumentów obu drużyn przez sędziego głównego zawodów.

e) w drużynach, które zaczną rozgrywki od sezonu 2022/2023, a są zrzeszone w PZPN, LZPN i O/Zamość występują na listę podpisaną przez Prezesa Klubu.

f) z uwagi na panujące warunki atmosferyczne podczas zawodów (wysokie upały, ewentualnie ciemności, drugi mecz na tym obiekcie), sędzia zmienia na wniosek obu kapitanów drużyn czas gry jednakże nie krótszy niż 2x35 minut.
g) w przypadku remisu po regulaminowym czasie gry sędzia zarządza serię rzutów karnych: (analogicznie jak w Przepisach Gry).

7. Orzecznictwo dyscyplinarne do wszystkich uczestników meczów pucharowych należy do KD O/Zamość.

8. Mecz finałowy o puchar starosty może być rozegrany w ramach powiatowej imprezy (np. dożynki) w terminie do 01 sierpnia 2022 r. Finał odbędzie się na boisku zespołu z niższej klasy rozgrywkowej lub jeżeli będzie taka sama klasa to gospodarzem będzie drużyna wylosowana jako pierwsza w drabince.

9. Termin meczu finałowego musi być znany na 2 tygodnie przed rozpoczęciem nowego sezonu rozgrywkowego w O/Zamość.

10. Koszty organizacji meczów przez gospodarzy i gości jak w rozgrywkach ligowych.

11. Rozgrywki o puchar starosty odbywać się będą w oparciu o:

a) Regulamin klas Okręgowych, klasy A i klasy B na terenie LZPN.

b) Regulamin Rozgrywek o Puchar Polski LZPN i na szczeblu O/Zamość 

c) Przepisy Gry w Piłki Nożną wyd. 2021/2022 r. ze zmianami od 1 lipca 2021 r.

12. 4 drużyny (zdobywcy pucharu starosty) oraz drużyny IV ligi wezmą udział w dalszych rozgrywkach Pucharu Polski wg zasad ustalonych przez Komisję Gier.

13. Wpisowe w wysokości 200 zł (dwieście złotych) od drużyn nie zgłoszonych w Oddziale LZPN w Zamościu.

14. Interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Komisji Gier O/Zamość.

                                                                     Ze sportowym pozdrowieniem
 
                                                               Pełnomocnik Oddziału LZPN w Zamościu
                             
                                                                             /-/Stanisław Pryciuk