Strona główna

W niedzielę 25 września odbył się kolejny Piłkarski Turniej Wolności, który rozegrany został na stadionie Tura w Turobinie. Były to przedostatnie zmagania eliminacyjne przed Finałowym Turniejem Wolności w Zamościu zaplanowanym na 9 października. 

Na starcie turnieju stanęło tym razem 11 drużyn, które rozlosowano do trzech grup. Mecze toczyły się równolegle na trzech boiskach, a za prowadzenie zawodów odpowiedzialni byli arbitrzy z Komisji Sędziowskiej w Zamościu – Andrzej Swacha, Sławomir Radliński, Mariusz Litwin.

W grupie A komplet punktów zdobyła Akademia Footbolisty Głusk I, zaś po minimalnej przegranej z liderem drugie miejsce przypadło drużynie BKS Biłgoraj oznaczonej kolorem białym. Miejsce trzecie zajęła ekipa Gaudium Zamość, która zgromadziła na swoim koncie 3 punkty, a miejsce czwarte Tur Turobin II.

Grupa B to również dominacja Akademii Footbolisty Głusk, bowiem drugi zespół tego klubu pokonał wszystkich swoich grupowych rywali. Drugie miejsce wywalczył zespół FA Biłgoraj, a trzecie drużyna dziewcząt z ZSKS Turobin. Rozgrywki na fazie grupowej zakończyła ekipa Szkoły Podstawowej Gródki.

W grupie C los skojarzył Tura Turobin I, BKS Biłgoraj (niebiescy), oraz reprezentację Prywatnej Szkoły Podstawowej z Biłgoraja. Dwa zwycięstwa i komplet punktów zanotowali niebiescy z BKS’u Biłgoraj, jedno zwycięstwo i porażkę odnieśli gospodarze z Turobina, zaś mimo dzielnej walki po dwóch spotkaniach z grupy odpadli zawodnicy PSP Biłgoraj.

Prawdziwe emocje przyniosła faza pucharowa, w której padało wiele bramek w tym kilka niezwykłej urody. Swoje mecze ćwierćfinałowe zdecydowanie wygrały oba zespoły AF Głusk odprawiając z kwitkiem ZSKS Turobin oraz ekipę białych z BKS’u Biłgoraj. Natomiast w pozostałych meczach BKS Biłgoraj niebiescy pokonał Gaudium Zamość, a Football Academy Biłgoraj uporał się z gospodarzami turnieju – Turem Turobin I.

W półfinałach oba starcia można spokojnie nazwać meczami derbowymi, bowiem na tym etapie zmagań doszło do pojedynku AF Głusk I z AF Głusk II oraz BKS Biłgoraj (niebiescy) z FA Biłgoraj. W pierwszym spotkaniu lepszy okazał się drugi zespół Głuska, który zdobył trzy bramki, ale nie stracił ani jednej i tym samym mógł cieszyć się z awansu do finału. Starcie drużyn z Biłgoraja również było bardzo emocjonujące, ale zwycięzca mógł być tylko jeden i w tym przypadku został nim BKS Biłgoraj, a zespół Football Academy już za chwilę musiał rozegrać mecz o III miejsce. Tam również do szczęścia zabrakło niewiele, ponieważ AF Głusk I okazał się lepszy o jedną bramkę. W nagrodę za ambitną postawę cała drużyna FA Biłgoraj otrzymała od organizatorów nagrodę Fair Play.

Mecz finałowy toczony był w imponującym tempie. Nie brakowało walki, zaciętości oraz sytuacji bramkowych z obu stron. Ostatecznie emocje lepiej potrafili opanować zawodnicy BKS’u Biłgoraj, którzy zdobyli cztery gole i tylko raz dali sobie wpakować futbolówkę do bramki. Po tym spotkaniu nagrodę najlepszego bramkarza zapewnił sobie Mikołaj Oszajca (BKS Biłgoraj niebiescy), zaś najlepszym strzelcem został Jan Pruś z AF Głusk II.

Piłkarski turniej Wolności w Turobinie przeszedł do historii, ale już 1 października wracamy na ostatni turniej eliminacyjny, który odbędzie się w Międzyrzecu Podlaskim. Zapisy są nadal otwarte, ponieważ zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca! Bądźcie tam razem z nami !!

Wyniki turnieju w Turobinie – POBIERZ

GALERIA ZDJĘĆ: (fot. KMQ studio)

Materiał opracowany przez Biuro Prasowe Lubelskiego Związku Piłki Nożnej /red. Hubert Gotowała