Super User
Kategoria:

W dniu 23 listopada 2022 roku w Nadrzeczu odbyła się konsultacja selekcyjna do reprezentacji LZPN w kategorii U12. W zajęciach wzięło udział około 80 zawodników z całego województwa.

Tym razem zdecydowano się na rozszerzony format konsultacji, ponieważ każdy z Oddziałów (Biała Podlaska, Chełm i Zamość) wyselekcjonował swoją grupę zawodników, do tego doszły dwa zespoły z terenu 10 powiatów lubelskich. Konsultacja polegała na rozegraniu meczów kontrolnych pomiędzy poszczególnymi reprezentacjami. Każdy mecz przebiegał w formacie 20 minut ciągłej gry.

Poziom zmagań był według każdego z trenerów wyjątkowo wysoki. Nawet zawodnicy uczestniczący w grach pytani o poziom trudności potwierdzali, że jest to duże wyzwanie aby wyróżnić się na tle najlepszych młodych talentów Lubelszczyzny.

Kolejnym etapem tworzenia tej reprezentacji i przygotowywania jej do meczów mistrzowskich w przyszłym sezonie będzie mecz towarzyski z reprezentacją Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, który planowany jest na styczeń 2023 roku. Niedługo po tym odbędzie się również kolejna konsultacja selekcyjna dla zawodników, którzy nie znajdą się w kadrze na mecz w Warszawie. Będzie to kolejna okazja, żeby sprawdzić zawodników wyróżniających się w swoich klubach. Serdecznie dziękujemy całemu sztabowi szkoleniowemu oraz trenerom reprezentacji Oddziałów za zaangażowanie w proces przygotowania i organizację konsultacji.

Podczas selekcji sztab reprezentacji wyglądał następująco:

Paweł Tatara/Michał Kowalczyk – trenerzy kadry głównej LZPN w kat. U12

Michał Karpiszuk/Michał Tusz – O/Biała Podlaska

Andrzej Pieńkowski – O/Chełm

Mirosław Kubina/Marek Kulik – O/Zamość

O podsumowanie procesu selekcji poprosiliśmy również trenera koordynatora Lubelskiego ZPN Krzysztofa Gralewskiego:

– Cieszę się, że udało się rok wcześniej zacząć selekcję do najmłodszej reprezentacji. Liczę na to, że pozwoli to na zbudowanie zespołu, który będzie rywalizował jak równy z równym z innymi województwami. Wcześniejsza selekcja oraz inny sposób konsultacji pozwoli na objęcie większej ilości zawodników, którzy będą pod obserwacją sztabu szkoleniowego.