Strona główna

W dniu 12 listopada 2022 r. w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie będzie miało miejsce  wyjątkowe wydarzenie pt. ,,Gala 100 – lecia Lubelskiego Związku Piłki Nożnej’’. Jubileusz 100 lecia LZPN  został objęty Honorowym Patronatem  Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.
 
 
 
 
W sali Filharmonii Lubelskiej spotkają się pokolenia piłkarskich osobistości, zapisane w  historii piłki nożnej na Lubelszczyźnie – piłkarze, trenerzy, działacze, sędziowie, a także dziennikarze.  Nie zabraknie ważnych osób z PZPN i Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Zapowiedziano obecność władz wojewódzkich Lubelszczyzny i miejskich Miasta Lublin.
 
Powrócą wspomnienia od historycznych  lat powstania Lubelskiego Okręgowego Związku Piłki  Nożnej w 1922 roku,  po rozwój piłki nożnej w regionie i trudne czasy wojenne i powojenne, piłkarstwa w województwach bialskopodlaskim, chełmskim, zamojskim, poprzez zmiany administracyjne w kraju i powstanie województwa lubelskiego, powołanie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej jako Związku Wojewódzkiego (z LOZPN na LZPN). Zapewne powrócą tematy: awanse, spadki, zwycięstwa, porażki w meczach – na stadionach i boiskach –  ligowych  i tych A i B klasowych, talenty piłkarskie, trenerskie, sędziowskie. Będą tematy o  piłce nożnej kobiecej, futsalu i piłce plażowej.
 
Podczas  Gali  wręczane będą odznaczenia Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznane za działalność na rzecz rozwoju piłki nożnej.  Lubelski ZPN uhonoruje pamiątkowymi medalami i odznaczeniami  z okazji 100-lecia osoby zasłużone dla piłki nożnej w województwie lubelskim.
 
Wiele osób z piłkarskiej rodziny otrzymało odznaczenia PZPN i LZPN na organizowanych w br. Galach Piłkarskich w Oddziałach LZPN, kolejno: Zamość (poprzednio Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej). Biała Podlaska (poprzednio Bialskopodlaski Okręgowy Związek Piłki Nożnej), Chełm (poprzednio Chełmski Okręgowy Związek Piłki Nożnej),
 
GALA PIŁKARSKA 100-lecia LUBELSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ
 
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
 
Partnerzy wydarzenia: Województwo Lubelskie, TVP3 Lublin, Krajowa Grupa Spożywcza S.A.,
Polski Cukier, Polskie Przetwory,  PERŁA – Browary Lubelskie S.A.