Strona główna

Lubelski Związek Piłki Nożnej oraz Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro po raz kolejny zapraszają na Piłkarskie Turnieje Wolności !

 

 

 

Piłkarskie turnieje o Puchar Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności to kolejna edycja imprezy, która w ubiegłym roku zdobyła miano najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z najmniejszych miasteczek i wsi w województwie lubelskim. Projekt spełnił wszystkie założenia organizatora zarówno w obszarze poziomu realizacji, ilości uczestników, współpracy z partnerami jej efektów oraz kampanii promocyjnej. Tegoroczna edycja turniejów pod tą samą nazwą odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim, Izbicy, Parczewie, Łomazach, Turobinie i Międzyrzecu Podlaskim.

Turnieje adresowane do dziewczynek w kategorii U-12 oraz chłopców w kategorii U – 11 odbędą się w ścisłej współpracy oraz według wytycznych rozgrywkowych Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Partnerem oraz Patronem Honorowym przedsięwzięcia będzie Ministerstwo Sportu. Zaangażowane w projekt są również lokalne samorządy, na terenie których zostaną zorganizowane poszczególne turnieje. W każdym z turniejów weźmie udział maksymalnie 16 drużyn. Zgłoszenia do turniejów prowadzone będą poprzez adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie potrzebne dokumenty do zgłoszenia znajdują się na końcu artykułu, a także na stronie internetowej https://wczorajdzisiajjutro.pl/pilkarskie-turnieje-wolnosci-2022. Organizator przewiduje maksymalnie 160 uczestników w każdym z turniejów.

O udziale w turniejach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Rekrutacja drużyn będzie zależna od daty turnieju. Zakończenie przyjmowania zgłoszeń nastąpi na dzień przed turniejem. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość dokonania zgłoszenia po terminie za zgodą Organizatora.

Podczas każdego turnieju będzie panel historyczny w czasie którego dzieci i młodzież będą mogli zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność naszego kraju. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci w formie animacji sportowych oraz pneumatycznych atrakcji dla najmłodszych, które będą wypełniać czas wolny pomiędzy meczami młodym sportowcom.

Daty turniejów

10 września – Tomaszów Lubelski

11 września – Izbica

17 września – Parczew

18 września – Łomazy

25 września – Turobin

1 października – Międzyrzec Podlaski

8 października – Zamość (FINAŁ)

Przedsięwzięcie, którego celem jest upowszechnianie sportu oraz wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży z najmniejszych miejscowości i obszarów wiejskich, otrzyma własną identyfikację wizualną z elementami historycznymi która będzie osią dobrze zaplanowanej kampanii promocyjnej. Swoim zasięgiem obejmie ona województwo lubelskie. Będzie opierać się na wszystkich mediach dostępnych do jak najlepszej promocji projektu. Organizator planuje kampanię w Telewizji Polskiej (TVP3 Lublin), prasie, internecie, kampanię display oraz reklamę zewnętrzną. Oprócz tego organizator planuje kampanię w placówkach oświatowych, sportowych, urzędach miejskich, urzędach gmin, ośrodkach kultury oraz podczas dużych imprez w powiatach goszczących turnieje. Całości będzie towarzyszyła edukacyjna kampania promująca sport oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców w najmniejszych miasteczkach oraz wsiach. Będzie prowadzony także otwarty nabór uczestników.

Organizator wyśle zaproszenia do wzięcia udziału w turniejach. Zaproszenia zostaną przesłane do szkół, fundacji, stowarzyszeń oraz jednostek samorządowych i amatorskich szkółek piłkarskich województwa lubelskiego. Organizator dotrze także do uczestników za pośrednictwem profesjonalnej kampanii mediowej, która będzie kierować jej odbiorów bezpośrednio na stronę turniejów. O przyjęciu do danego turnieju będzie decydowała kolejność zgłoszeń oraz prawidłowość złożonych w związku z tym dokumentów zgłoszeniowych wynikających z zapisów regulaminu.

Sposób realizacji:

Miejscem rozgrywania turniejów będą stadiony piłkarskie, które zostaną dostosowane do założeń organizacyjnych. Organizator przewiduje, że łącznie w turniejach udział weźmie około 800 uczestników dzieci z terenów wiejskich i najmniejszych miast województwa lubelskiego.

Wszystkie turnieje zorganizowane zostaną według specjalnie opracowanego podręcznika organizacyjnego (rule book). Chodzi o to aby każdy z nich był identyczny i przeprowadzony w ujednolicony sposób. Dotyczyć to będzie nie tylko przebiegu rywalizacji ale także brandingu, topografii instalacji technicznych (biuro zawodów, strefa atrakcji, strefa cateringowa, wyznaczenia boisk, ciągów komunikacyjnych, miejsca do ceremonii wręczania nagród itd.)

Turnieje zakładają rywalizację systemem grupowo – pucharowym. Każdy mecz będzie trwał 15 minut bez przerwy. Mecze będą nadzorowane i prowadzone przez licencjonowanych sędziów LZPN. W fazie grupowej, zakładając udział maksymalnej liczby drużyn przewidzianych przez Organizatora, drużyny zostaną podzielone na 4 grupy po 4 drużyny. Na tym etapie każdy w grupie zagra z każdym.

Do części pucharowej awansują po dwa najlepsze zespoły z grupy. Zespoły grają w ćwierćfinałach systemem 1A-2B, 1B-2A, 1C-2D, 1D-2C. W półfinałach zagrają w parach zwycięzca meczu 1A-2B ze zwycięzcą meczu 1D-2C oraz zwycięzca meczu 1B-2A ze zwycięzcą meczu 1C-2D. Zwycięzcy z półfinałów grają mecz o pierwsze miejsce, a przegrani o trzecie miejsce.

Drużyny, które znajdą się na podium otrzymają medale, puchary i nagrody w postaci voucherów na sprzęt sportowy o wartościach: I miejsce – 1000 PLN, II miejsce – 700 PLN, III miejsce 500 PLN oraz prawo gry w turnieju o nazwie Finałowy Turniej Wolności. W każdym turnieju wybrany zostanie także najlepszy bramkarz (najmniej wpuszczonych goli), najlepszy strzelec (najwięcej strzelonych goli) oraz drużyna fair play. Organizator przewidział dla każdego uczestnika (zawodnika i trenera) pakiet startowy, który będzie zawierał wodę, zdrowe przekąski, owoce oraz sportowy upominek. Wszystkie kwestie organizacyjne będą regulowane zapisami Regulaminu „Piłkarskie Turnieje Wolności”, który będzie zamieszczony na stronie internetowej organizatora oraz w biurze organizatora na każdym turnieju. Podczas każdego z turniejów Wnioskodawca zapewni atrakcje dla dzieci w formie animacji sportowych, konkursów oraz atrakcji piłkarskich dla najmłodszych i ich rodziców, które będą wypełniać czas wolny pomiędzy meczami. W organizację imprez zaangażowani zostaną także wolontariusze. Turnieje zostaną zorganizowane na wzór prawdziwych piłkarskich imprez dużego formatu. Organizator zadba o oprawę muzyczną, spikera, prowadzących, animatorów oraz uroczystą ceremonię dekoracji najlepszych drużyn i zawodników. Tak wyjątkowe sportowe wydarzenie będzie dokładnie zaplanowane i precyzyjnie zrealizowane w odpowiedni do tego sposób.

Nagrody i puchary:

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają puchary i voucherów na sprzęt sportowy: I miejsce 1000 złotych, II miejsce 700 złotych, III miejsce 500 złotych. Wszyscy uczestnicy zawodów dostaną sportowe upominki oraz pamiątkowe dyplomy i sportowe upominki. Organizator przyzna również nagrody w klasyfikacjach: drużyna fair play, najlepszy strzelec, najlepszy bramkarz oraz najsympatyczniejszy zawodnik. Wszystkie nagrody i puchary będą wręczane przez Patrona Honorowego imprezy, przedstawicieli władz lokalnych oraz gości specjalnych.

Imprezy towarzyszące:

Turnieje wzbogacone będą o piłkarskie animacje, warsztaty oraz konkursy. Każdy z nich prowadzony będzie przez spikera, który na żywo relacjonować będzie także rywalizację na wszystkich boiskach. To on także przekazywał będzie na bieżąco wyniki i zapraszał kolejne drużyny na poszczególne boiska oraz opowiadał o historii danego rejonu i przekazywał ciekawostki na temat lokalnych patriotów związanych także ze sportem. Organizator zadba o dodatkowe atrakcje w postaci wspólnej rozgrzewki prowadzonej przez instruktorów fitness czy nauki sztuczek piłkarskich. Każdy turniej rozpocznie się uroczystym przywitaniem drużyn z udziałem władz lokalnych, odśpiewaniem hymnu, przedstawieniem drużyn oraz pamiątkowymi zdjęciami, które znajdą się na stronie imprezy. Piękna oprawę otrzymają także uroczyste ceremonie wręczenia nagród, które wzbogacone będą o efekty specjalne w postaci muzyki i armatek confetti.

Sędziowie:

Przebieg każdego turnieju będzie nadzorował delegat LZPN wraz z 4 sędziami głównymi poszczególnych meczów (razem 30 osóbw sześciu turniejach). Wszyscy sędziowie główni będą posiadać licencje oraz stroje sędziowskie PZPN. Delegata LZPN oraz sędziów głównych wspierać będą profesjonalnie przeszkoleni wolontariusze.

Zespół organizacyjny:

W skład zespołu organizacyjnego wejdzie 66 osób (11 osób na każdy turniej): dyrektor turnieju, zespół techniczny wykonujący montaże/demontaże infrastruktury sportowej i techniczne, brandingu oraz innych elementów realizacyjnych imprezy (3 osoby), opiekunowie (2 osoby), spiker/konferansjer, animatorzy (2 osoby), osoby prowadzące biuro zawodów i odpowiadające za przebieg rywalizacji (2 osoby).

Wolontariat:

Pomoc w przygotowaniu boisk, zabezpieczenie anty COVID, pomoc w prowadzeniu biura zawodów, prowadzenie punktu informacyjnego dla dzieci i rodziców, zabezpieczenie sprzętu, rozdawanie pakietów startowych, pomoc w dekoracji

Sprawy porządkowe:

Każda drużyna biorąca udział w turniejach otrzyma od organizatora pakiety startowe dla wszystkich zawodników. W skład pakietu wejdą owoc, batonik zbożowy oraz woda a także sportowe upominki. Rywalizacja w każdym turnieju oraz towarzyszące mu atrakcje zostaną przeprowadzone w przemyślany i profesjonalny sposób tak aby zapewnić jego wszystkim uczestnikom całkowite bezpieczeństwo w dobie pandemii COVID – 19. Wszelkie informacje dotyczące szczegółowego przebiegu imprezy znajdują się w regulaminie turnieju. Wszystkie sprawy nie objęte regulaminem rozstrzygane będą wg przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do dyspozycji uczestników oraz trenerów pozostanie zespół organizacyjny, sztab sędziowski, wolontariusze oraz biuro zawodów

Program wydarzenia (jest to przewidywany program turnieju, organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian)

Każdy z sześciu turniejów przeprowadzony zostanie według takiego samego programu:

  • Godzina 8.00 otwarcie biura zawodów
  • Godzina 9.00 weryfikacja uczestników turnieju przez delegata LZPN
  • Godzina 9:30 ceremonia otwarcia turnieju
  • Godzina 9.00 – 12.00 Mecze w grupach
  • Godzina 12.00 – 13.00 przerwa obiadowa oraz pokazy freestylu
  • Godzina 13.00 – 14.00 Ćwierćfinały
  • Godzina 14.15 – 14.45 Półfinały
  • Godzina 15.30 Finał
  • Godzina 16.00 uroczysta dekoracja

Załączniki:

Regulamin turnieju – POBIERZ

Formularz zgłoszeniowy – POBIERZ

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych – POBIERZ

Zgoda opiekuna prawnego – POBIERZ