Strona główna

Piłkarki drugiej drużyny Górnika Łęczna zdobyły Puchar Polski na poziomie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Górniczki w finale pokonały MOSiR Lubartów 2:0. Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Lubartowie.

Dla rezerw ekstraligowej drużyny z Łęcznej to czwarty z rzędu pucharowy triumf na poziomie wojewódzkim. Dzięki wygranej drużyna awansowała na szczebel centralny rozgrywek.

 

Mecz od samego początku lepiej zaczęły przyjezdne. Już w szóstej minucie wynik otworzyła Katarzyna Jezioro, natomiast po upływie minuty 24. na 2:0 podwyższyła Natalia Drożyńska. Od tego momentu, na boisku było dużo ambitnej walki z obu stron.

Po przerwie zawodniczki Górnika kontrolowały przebieg meczu, jednak mimo tego na boisku nie brakowało emocji. W samej końcówce spotkania gra zaostrzyła się, czego efektem były dwie żółte kartki pokazane piłkarkom z Łęcznej i jedna dla zawodniczki z Lubartowa. Natomiast już w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za faul na przeciwniczce obejrzała jedna z zawodniczek MOSiRu. Wynik nie uległ jednak zmianie i to ekipa Górnika cieszyła się z awansu na szczebel centralny rozgrywek Pucharu Polski w obecnym sezonie.

Po spotkaniu odbyła się dekoracja z udziałem Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bartnika. Lubelski ZPN reprezentował także Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych Leszek Wójcik. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe medale, zaś zwyciężczynie zgarnęły jeszcze okazały puchar oraz nagrodę finansową w wysokości 5 tys. złotych.

MOSiR Lubartów – GKS Górnik II Łęczna 0:2 (0:2)

Bramki: Jezioro 6′, Drożyńska 24′.

Górnik: Zagozdon – Omelianowicz (78′ Zając), Przekorzyńska, Adamska, Kiepura (71′ Latała), Warchałowska (46′ Szczepanik), Drożyńska, Ołtuszyk, Szerszeń, Korszeń (46′ Karczewska), Jezioro.

MOSiR: Kopińska – Kusiak, Misiak, Wójcik (64′ Serwin), Kot, Matyjaszczyk, Radzimowska, Krajewska, Litwińczuk, Sowisz, Szczygieł (46′ Orzepowska)

Sędziowie: Agnieszka Tymoszuk, Ewelina Szczołko, Jakub Dąbrowski

 

Zdjęcia: Facebook/GKS Górnik Łęczna